Kayıt Ol'maz iseniz Linkleri ve Resimleri Göremezsiniz.Eğer Kayıtlı'İsenizGiriş Yapın
Moderatör Alımları Başlamıştır.Başvuru için TIKLA

||Blog kurma||

Paylaş

sqlowen
    Moderatör
    Moderatör

>>Rep Puanı : 29
    >>Teşekkür Puanı : 0
    >>Mesaj Sayısı : 23
    >>Kayıt tarihi : 05/03/11

Cüzdan
    Altın Altın:
    Para Para:

default ||Blog kurma||

Mesaj tarafından sqlowen Bir Ptsi Mart 07, 2011 8:05 pm

Yaklaşık olarak 1 aydır blogger kullanıyorum.Araştıra araştıra ve arkadaşlarımdan duyduklarımla bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Burada da öğrendiklerimi toplu bir şekilde paylaşmak istedim.

Blogger'a üye olmak ücretsiz.Gmail hesabı gerektiyor sadece.Gmail hesabını aldıktan sonra,[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden üye olup bloglamaya başlayabilirsiniz.

Bloggerın hazır olarak sunduğu şablonlar var ancak daha değişik şablonlar kullanmak isteyebilirsiniz.Bu site yardımcı olabilir.Free Templates adı altında 1000lerce şablon mevcut.
    [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Şablonu bilgisayarınıza indirdikten sonra zip dosyasından çıkartmanız gerekli.Blogger'a yüklemek için de şu işlemleri yapmak yeterli.
    1)Blogger kullanıcı panelinden tasarıma girin.
    2)Çıkan sayfada HTML düzenleyi seçiyoruz.
    3)Şablon yükle (Gözat) butonuna tıklayıp bilgisayarımızdan şablonumuzu yüklüyoruz.

Eğer kodlar düzgün ise yükleme başarılıdır.Yüklemeden sonra karşımıza ...widgetları içermiyor şeklinde bir yazı gelebilir.Daha düzgün bir şablon olmasını istiyorsak bu widgetları daha sonra yeniden ekleyebiliriz.Bu yüzden widgetları sil dersek daha garanti olur. (Ben öyle yapıyorum en azından)

Yükledğimiz şablon ingilizce olabilir.Bunları Türkçeleştirmek için kodları biraz kurcalamak lazım.Onlarda bir sonraki yazıda. İyi bloglamalar..

Forum Saati Çarş. Şub. 21, 2018 11:12 am